Tudi letos so četrtošolci v projektu Berimo skupaj. Najprej so se otroci in starši znašli v naročju besed doma, ko so skupaj prebirali pesniško zbirko Živa hiša avtorice Bine Štampe Žmavc. Sledilo je srečanje v šoli, kjer smo spregovorili o raznolikih tematikah pesmi. Otroci so skupaj s starši rešili različne naloge, pri katerih so pokazali tudi svojo ustvarjalnost, ko so se šli besedne igre. Spoznali so, da nas poezija, ki je igra besed, tudi uči videti, prisluhniti in občutiti. Otroci so se zelo navduševali nad pesmicami, kjer so bile glavne junakinje muce, pravtako pa so jim bile všeč tudi druge pesmi, kjer so imele glavno besedo stvari, druge živali, rastline… Naše skupno srečanje je bila prijetna popestritev dneva.