Na Tekmovanju v znanju slovenščine za Cankarjevo priznanje, ki vsako leto poteka v treh stopnjah (šolski, regijski in državni – ta se je odvila v OŠ Zreče v soboto, 16. marca 2024) smo naposled dočakali uradne rezultate.

Tekmovanja sta se udeležili tudi dve učenki naše šole, ki sta dosegli zavidljiv uspeh.

Leja Kozole iz 8. razreda je prejemnica ZLATEGA Cankarjevega priznanja,

Sara Polšak iz 9. razreda pa je za svoj uspeh prejela SREBRNO Cankarjevo priznanje.

Tema letošnjega tekmovanja so bili nevidni svetovi, ki se zrcalijo v knjigi avtorice Irene Androjne z naslovom Modri otok. Učenki sta si priznanji priborili z odličnima razlagalnima spisoma, ki prinašata veliko več od samega poznavanja vsebine in predvsem kažeta na ustvarjalnost in zmožnost kritičnega razmišljanja ter presojanja.

 Učenkama izrekamo iskrene čestitke za dosežen uspeh.

Klavdija Namurš, mentorica

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)