Učenci 4. in 5. razreda so v okviru tehniškega dne spoznavali življenje nekoč in kulturno dediščino Kozjanskega. Podali so se v Dobje, kjer so si ogledali staro kozjansko domačijo v Ravnem in Repušu ter pripadajoča gospodarska poslopja. Prisluhnili so lastniku gospoda Gučku, ki je razkazal prostore v hiši in prikazal delček življenja pred več kot 200 leti. Učenci so se preizkusili v nekdanjih kmečkih opravilih, kot so česanje škopov, ločevanje žita in mletje pšenice s kamnom.
Odpeljali so se na Planino pri Sevnici. Sprehodili so se po muzejskih zbirkah o NOB Kozjansko žari in spoznali še več ohranjenih predmetov iz preteklosti v Etnološki zbirki Šmid.
Peš so se odpravili na grad Planina, občudovali mogočno obzidje in se zadržali v hladu gozda in stare grajske lipe.

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)