Iz Kozjanskega parka je prišel g. Adrijan Černelč, ki nam je pokazal, kako se obrezuje sadno drevje.
Zbrali smo se v našem šolskem sadovnjaku in g. Adrijan nam je povedal še veliko o sadnem drevju, kako pride do oprašitve, da lahko jeseni obiramo plodove. Ugibali smo, kateremu drevesu pripadajo odrezane vejice; bile so od marelice, jablane in hruške. Razložil nam je, katera drevesa vse spadajo med lupinarje. Navdušeni smo bili nad orodjem, ki ga je uporabljal pri delu. S teleskopskimi škarjami za veje je lahko odrezal tudi veje na vrhu dreves in opazovali smo stožčasto obliko krošnje dreves. Ko smo pobrali odrezane vejice, smo izvedeli, da bi si lahko med njimi našel zavetje in tam naredil gnezdo srakoper. Všeč na je bila poučna ura pri naravoslovju.

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)