Šolski parlamentarci smo predstavili svoje izdelke na temo otroškega parlamenta, ki je že tretje leto Moja poklicna prihodnost. Učenci smo se pri razrednih urah pogovarjali in raziskovali na temo deficitarnih poklicev, poklicev prihodnosti, najbolj iskanih poklicev oz. najbolj zanimivih poklicev. Podatke smo našli na spletni strani www.mojaizbira.si.

Mentorica otroškega parlamenta, Urška Žnideršič Golež, nas je pri oblikovanju predstavitvenih izdelkov spodbudila k razmišljanju izven okvirjev,  saj je želela, da učenci predstavimo svoje delo še kako drugače kot s plakatom. Nastalo je veliko inovativnih in raznolikih izdelkov: likovni izdelki, filmček, rebusi, pesmi, namizna igra, PowerPoint predstavitev in še kaj.