Od ponedeljka, 4. oktobra, do nedelje, 10. oktobra bo potekal Teden otroka, letos na temo »RAZIGRAN UŽIVAJ DAN!«. Kot protiutež epidemiji, šolanju od doma in posledicam, ki iz tega izhajajo, želijo poudariti pomen igre in igranja. Igra in igranje prinašata veselje in sproščenost, burita našo domišljijo, nas povezujeta, navdihujeta. Tudi odrasli ne bi smeli pozabiti na igrivost, saj je to eden najmočnejših osebnih virov moči, ki nam lahko izjemno pomaga v času strahu in pritiskov.

Na naši šoli v tem tednu načrtujem zanimive aktivnosti.

  • Za vse učence bomo organizirali športni dan s pohodom in kostanjevim piknikom.
  • V okviru dobrodelne akcije PODARIM – KUPIM bodo učenci zbirali igrače, družabne igre, knjige . . ., ki so še dobro ohranjene in jih ne potrebujejo več, jih nato prodajali po simbolični ceni in izkupiček namenili v šolski sklad.
  • Pod okriljem Šolskega otroškega parlamenta bodo učenci spoznavali poklice v šoli tako, da bodo za nekaj ur sami postali delavci šole.
  • Vse učence bo obiskala Pravljičarna, hiša čarobnih zgodb in neusahljive otroške ustvarjalnosti.
  • Učenci od 1. do 3. razreda bodo obiskali Muzej na prostem v Rogatcu.
  • Učenci od 6. do 9. razreda se bodo udeležili delavnic na temo Ne drogam, O nasilju malo drugače in Ne nasilju.
  • Tretješolci bodo sprejeti med Mlade člane rdečega križa.
  • Za mlajše učence bodo organizirane razne ustvarjalne delavnice, igre na igriščih in na prometnih površinah v okolici šole.

 

Mentorica projekta: Karolina Hostnik Amon

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)