Pa smo ga dočakali … prvi šolski dan. Leon, Brina, Manja, David, Zala, Lija, Žan, Gašper, Filip, Val so pogumno in slovesno prestopili prag šole in tako postali učenci Osnovne šole Lesično. V telovadnici jih je najprej pozdravila in nagovorila županja, gospa Milenca Krajnc, ki jim je podarila knjigo Žrebiček junak in čarobni korak. Vsebino knjige so kaj kmalu že spoznali v istoimenski igrici, ki je sledila v izvedbi družine Šergon. Obiskal jih je tudi policist g. Dušan Jurgec, ki je podal nekaj napotkov za varno pot v šolo ter učencem podelili rumene rutice. Na koncu je prvošolce s spodbudnimi besedami v novo šolsko leto pospremila ravnateljica, gospa Irena Krajnc ter jim podarila slovenske zastave, ki jih bodo lahko ponosno izobesili ob državnih praznikih. Učenci so si ogledali učilnico in šolske igrače ter se posladkali s torto.

Dragi prvošolci, želimo vam pogumno, iskrivo, radovedno, varno, mirno, zdravo in uspešno novo šolsko leto!

(Skupno 151 obiskov, današnjih obiskov 1)