Učenci 7., 8. in 9. razreda so imeli v sredo, 12. 5. 2021, kulturni dan v organizaciji CŠOD. Najprej smo v telovadnici prisluhnili zanimivi slikovno in s posnetki podprti predstavitvi o očetu slovenske književnosti, Primožu Trubarju, o reformaciji ter prehrani v času Primoža Trubarja. Predavateljica, Andreja Tomažin, nas je virtualno popeljala po poteh reke Krke, s poudarkom na Krški jami in izviru reke Krke ter po Jurčičevi domačiji na Muljavi.

Nato so sledile ustvarjalne delavnice po razredih. Sedmošolci so ročno izdelali miniaturne knjižice, osmošolci so pripravili “Trubarjevo malico”, devetošolci pa so risali portrete Primoža Trubarja, ki si jih lahko ogledate v šolski jedilnici. Zadnjo šolsko uro kulturnega dne smo poizkusili skromen “Trubarjev obrok”, ki našim učencem vajenim sodobne hrane ni najbolj teknil.