POUK NA DALJAVO SE NADALJUJE

Spoštovani učenci!

Kot ste že izvedeli iz medijev, se pouk na daljavo zaradi slabe epidemiološke slike nadaljuje. Prvi teden je za nami, zato imamo priložnost, da pogledamo, kaj smo delali dobro in kaj bo še potrebno popraviti. Najprej vam moram povedati, da so učitelji pohvalili vaša prizadevanja in odgovornost. Želeli pa bi, da tudi tisti posamezniki, ki manj vestno opravljate svoje delo, odgovorno pristopite k nalogam, saj si v nasprotnem primeru delate veliko škodo. Učenje na daljavo se močno razlikuje od učenja v razredu. V tej situaciji je toliko bolj pomembno, da svoje delo dobro načrtujete, spremljate navodila učiteljic in učiteljev, berete vaše pregledane naloge, sodelujete na videokonferencah in opravljate naloge sproti. Vsi se zavedamo, da morate nekateri dopoldansko delo pogosto usklajevati še svojimi domačimi in da vam ni lahko, zato se moramo veliko pogovarjati in sodelovati. Učitelji se bomo potrudili po naših najboljših močeh, od vas pa pričakujemo, da boste odgovorni. Vemo, da vam bodo pomagali tudi starši, kolikor bodo lahko, vendar bi želeli, da opravljate delo čim bolj samostojno. S tem vam bo iz dneva v dan lažje, hkrati pa bodo na vas ponosni tudi vaši starši. Prav tu vidim dobro stran pouka na daljavo.

In še nekaj poudarkov na katere bodite pozorni:

• Na urniku, ki je na spletni strani šole, boste imeli označeno, kdaj imate videokonference (učenci od 6. – 9. razreda);
  • V primeru težav z opremo se lahko obrnete na našega računalnikarja. Pomagajo vam naj tudi starši;
  • Delo na daljavo bo potekalo tako kot sedaj preko spletnih učilnic in preko videokonferenc (ZOOM). Učitelji bodo sproti beležili vašo prisotnost v spletnih učilnicah in na videokonferencah;
  • O načinih dela in urniku preverjanj in ocenjevanj se boste z učiteljicami in učitelji dogovarjali sproti.

Ne pozabite na vsa priporočila proti širjenju virusa in s tem poskrbite za svoje zdravje in zdravje svojih bližnjih. Ne pozabite tudi na gibanje v naravi.

Spoštovani starši!

Vljudno vas prosim, da spremljate delo vaših otrok, da v času, ko bodo sami doma, ne bi počeli dejavnosti, ki bi jih spravljale v razne pasti – tu mislim na varnost na spletu in uporabe telefona. Pogovorite se tudi o bontonu na videokonferenčnih urah.

Hkrati vas naprošam, da spodbujate svoje otroke k sprotnemu delu, saj je to pri delu na daljavo nujno potrebno. Le tako bodo lahko kvalitetno dosegli cilje, česar si vsi želimo.

Obenem se vam želim tudi zahvaliti za pobude, ki prispevajo k izboljšanju našega sodelovanja. Šola je odprta za skupno reševanje problemov in skupno uresničevanje ciljev. Prepričana sem, da bomo našli, v situaciji kakršni smo, pozitivne plati delovanja.

OSTANITE ZDRAVI.

Vaša ravnateljica Irena Krajnc