S ponedeljkom, 18. 5. 2020, se učenci prvih treh razredov vračate v šolske klopi. V šoli smo pripravili prostore v skladu s priporočili NIJZ, da bodo pouk in druge dejavnosti potekale čim bolj varno in da se boste učenci kljub nekaterih novim zahtevam počutili dobro. Delo bo potekalo nekoliko prilagojeno, kajti vsak je dolžan, da prispeva k preprečevanju širitve virusa. Učitelji smo se dobro pripravili, da bo pouk zanimiv. Veliko se boste gibali in učili v naravi ter v naši učilnici na prostem.

Pred prihodom vam želimo podati osnovne informacije:

 • V šolo pridejo samo zdravi učenci.
 • Priporočamo individualni prevoz.
 • Organiziran je šolski prevoz (vozila bosta šolski avtobus in minibus) v skladu s priporočili NIJV, učenci vozači nosijo maske ali zaščito, ki prekrije nos in usta. Nov vozni red je na spletni strani šole.
 • Učenci vstopajo v šolo v razdalji 1,5 m pri stranskem vhodu, kot do sedaj.
 • Zjutraj sprejme učence dežurni učitelj.
 • Ob prihodu si umijejo in razkužijo roke.
 • Učitelj jih pospremi do garderobnih omaric, do konca leta bodo omarice odklenjene.
 • Pouk pričnemo ob 7.50, po pouku je organizirano podaljšano bivanje do odhoda učencev domov. Otroci vas bodo čakali pred šolo ob uri, ki ste jo starši napisali na prijavnici. Ostali odidejo z avtobusom.
 • Po otroke prihajajte točno. V primeru morebitne zamude, sporočite v tajništvo: 03 8002700 ali 03 8002706.
 • Učenci naj prihajajo v šolo športno oblečeni, saj bodo veliko zunaj.
 • Starši vstopate v šolo samo s predhodno najavo.
 • Učenci v šolo prinesejo vse šolske potrebščine.
 • Domov ne bodo prinašali ničesar.
 • V šoli bo poskrbljeno za prehrano po prijavah, dodatno dobijo sadje.

Podrobne informacije so vam že podale vaše razredničarke.

V šoli se že vsi veselimo srečanja z vami, dragi učenci.

Tudi malo drugačen Lesko vas že težko pričakuje.

 

Ravnateljica Irena Krajnc in učitelji

(Skupno 120 obiskov, današnjih obiskov 1)