V četrtek, 7. 2. 2019, je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje v Ekokvizu. Udeležilo se ga je 5 ekip učenk in učencev 7. in 8. razreda.

Teme letošnjega Ekokviza so bile naslednje: Podnebne spremembe, Ekosistemi in voda ter E kot energija. Učenci so morali poleg svojih šolskih obveznosti predelati še precej obsežna gradiva z eko vsebino, zato velja vsem pohvala za sodelovanje. Najuspešnejša ekipa v sestavi Jure Kozmus, Nika Senica in Valerija Senica, so postali »eko zvezde«. Res so zablesteli kot zvezde, saj so zmagali v konkurenci 116 ekip iz celotne celjske regije in se tako uvrstili na državno tekmovanje v Ekokvizu, ki bo v petek, 22. marca 2019, v Spodnji Polskavi, kjer se bodo pomerili z zmagovalci preostalih regij.

Iskrene čestitke za dosežen uspeh našim »eko zvezdam«!

 

Mentorica Ekokviza Tatjana Zamrnik

(Skupno 474 obiskov, današnjih obiskov 1)