Dne 12. 4. 2018 v ŠC Krško – Sevnica smo se udeležili regijskega tekmovanja v Robotiki in sicer kategoriji Robosled-Dirkač in Poznavalec.  Pri disciplini Dirkač je cilj, da sestavljen robot pride čim prej v cilj, v disciplini Poznavalec se učenci pomerijo v znanju delovanja robota. Ekipo Lesko 1 naše šole, sta zastopala Rok Jazbec (Dirkač) in Davor Leskovšek (Poznavalec). V disciplini Dirkač-C LEGOBOT sta osvojila prvo mesto. Po tekmovanju so nam prisotni strokovni delavci razkazali šolo in delavnice, nato nam je prof. Matjaž Cerar v učilnici, kjer je potekalo tekmovanje, prikazal demonstracijo večosnega robota. Učenci so ga tudi preizkusili. V mesecu maju se bomo udeležili državnega tekmovanja v Mariboru.

Mentor

Janez Čepin