V soboto, 7. 4. 2018, je potekal Ekodan, naravoslovni dan za vse razrede. Tema letošnjega eko projekta je »Živimo zdravo, skrbimo za okolje!«. Ekodan je tako potekal v obliki delavnic ponovne uporabe različnih materialov ter izdelave eko pralnih in čistilnih sredstev. Delavnice za mlajše učence so izvedle učiteljice razredne stopnje, delavnici za učence od 6. do 9. razreda pa sta potekali pod vodstvom predstavnic društva Pupillam iz Maribora, Iris Magajna in Nevenke Krajnc. Po končanih delavnicah je potekal program, v katerem smo predstavili dejavnosti, ki smo jih v okviru Ekošole že izvedli. Sledilo je skupno predavanje z naslovom »Kako učinkovito zmanjšati uporabo kemikalij v gospodinjstvu in zakaj«. Po končanem predavanju so si učenci lahko skupaj s starši ogledali razstavo izdelkov, ki so nastali na dopoldanskih delavnicah.

Koordinatorici Ekodneva:
Tatjana Zamrnik
Urška Drobne

(Skupno 286 obiskov, današnjih obiskov 1)