3. aprila 2018 je potekalo zasedanje otroškega parlamenta na regijskem nivoju. Gostila nas je I. OŠ Rogaška Slatina. Osnovno šolo Lesično so predstavljali učenci tretje triade Tisa, Nika in Andrej. V delavnicah, kjer so bili učenci različnih šol razdeljeni po skupinah, je potekala živahna debata na temo šolstva, sistema, medsebojnih odnosov in počutje učencev. Sledile so predstavitve, ki smo jim z zanimanjem prisluhnili mentorji, ravnatelji in vsi ostali udeleženci. Učenci so se aktivno in angažirano opredelili do različnih tem, izrazili svoja mnenja in predloge za izboljšanje dela v šolah.    
Program je bil popestren s plesnimi, pevskimi in govornimi točkami, ob koncu smo prejeli spominska darilca in bili pogoščeni. 
Zahvaljujemo se I. OŠ Rogaška Slatina za prisrčen sprejem, vsem učencem pa za zanimivo in poučno popoldne, ki nam daje v premislek, kaj vse se da še spremeniti na bolje v naših šolah in v našem sistemu šolanja.
 
Mentorica Lučka Palir Mavrič
(Skupno 290 obiskov, današnjih obiskov 1)