Projekt: Erasmus+KA229

INcluded in NAture
V šolskem letu 2019/2020 se je naša šola vključila v Erasmus+ projekt, ki bo trajal dve leti. Tema našega projekta je INcluded in NAture. V projekt so vključene osnovne šole iz naslednjih držav: Španija (koordinatorica projekta), Slovaška, Poljska, Finska in Slovenija. V času izvajanja projekta bomo z učenci zadnje triade (8. in 9. razred) potovali v zgoraj omenjene države, kjer bomo pet dni sodelovali pri različnih aktivnostih na gostujoči šoli in v njeni okolici. Vse dejavnosti, aktivnosti, izdelki, nastopi ipd. bodo povezani z naravo. Glavni poudarek pa je uporaba tujih jezikov pri različnih predmetih, vzpostavljanje komunikacije, izmenjava dobrih praks pri delu na šoli. Znotraj krovne teme se bomo dotaknili umetnosti, zvokov iz narave, šolskih vrtov, receptov, zdrave prehrane, živali, rastlin, vodnih virov, ekoloških vprašanj ipd.

Med mobilnostmi bomo opravili vse zadolžitve na šoli, dopolnjevali kotiček namenjen projektu, sodelovali pri oblikovanju časopisa, izpolnjevali vprašalnike. Kot partnerska šola projekta bomo tudi mi gostili učence in učitelje sodelujočih šol in jim z veseljem pokazali našo čudovito šolsko okolico in ostale zanimive kotičke naše občine.

Koordinatorica projekta na šoli: Liljana Cerar, prof.

(Skupno 21 obiskov, današnjih obiskov 1)