Gozd je prostor v katerem se sprostimo, naužijemo svežega zraka, hkrati pa ga lahko izkoristimo kot učno okolje. Z učenci smo pogosto zahajali v našo učilnico na prostem – gozd, kjer smo opazovali in doživljali naravo z vsemi čuti in pri tem uživali v naravnem okolju. Učili smo se na osnovi spoznavanja, raziskovanja, opazovanja in lastnih izkušenj.
V okviru mednarodnega projekta LEAF smo obiskali grajsko gozdno učno pot na grad Podsreda. Pot nas je peljala mimo Levstikovega mlina na reki Bistrici ter nato skozi gozd do gradu Podsreda označeno s smernimi in informacijskimi tablami. Na tej poti nas je spremljala strokovna delavka Kozjanskega parka in nam na zanimiv način predstavila izjemno biotsko pestrost in bogato kulturno dediščino. Pri izviru ob grajskem ribniku smo si privoščili požirek sveže pitne vode, ob gozdnem robu pa so nas razveselile dišeče gozdne jagode. Ob informacijskih tablah smo preizkušali svoje znanje o rastlinah in živalih, ki smo ga na tej poti le še poglobili in nadgradili.
 
 
(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1)