Zima je že pred vrati, na naši šoli pa smo v četrtek, 23. 11. 2023, izvajali Miklavževe delavnice. Izdelovali smo izdelke za Miklavžev sejem, ki se bo odvijal 1. decembra. Vsak razred je 1. šolsko uro izdeloval snežinke oz. okraske za na okna matičnih učilnic. Po prvi uri so učenci začeli izdelovati izdelke za sejem. Izdelovali so novoletne voščilnice, adventne venčke, venčke za na vrata, zapestnice, okraske za smreke, izdelke iz lesa … Petošolci so si svoj razred okrasili z manjšo smrečico, da jim bo popestrila decembrsko preživljanje časa. Devetošolci so pripravljali srečke za srečelov. 3. in 4. šolsko uro smo risali osnutke za na voščilnice, potem pa še prenesli sliko na linorez in začeli izrezovati. Novinarji 7. razreda smo se v vsakem razredu malo oglasili in poslikali ter jih malo povprašali o njihovem delu. Najbolj so nas presenetile izjave naših najmlajših. Jan iz 1. razreda nam je povedal, da rad izdeluje okraske za božič. Irenej iz 2. razreda nam je povedal, da zelo rad izdeluje papirnate snežinke. Drugošolec Patrik rad izdeluje snežinke iz papirja. Zala iz 3. razreda nam je povedala, da se v decembrskem času zelo rada sanka na snegu, v šoli pa se kepa s prijatelji. Jona iz 9. razreda nam je dejala, da se ji dan zdi zabaven in zelo rada pakira srečke za srečelov.

Novinarji iz 7. razreda vam želimo, da uspešno zakorakate v december in vas vabimo, da se nam pridružite 1. decembra, ko boste lahko videli, kaj vse smo ustvarili za vas.

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)