Zadnji predpočitniški torek so učenci, ki so tekom leta obiskovali dodatne ure za nadarjene, skupaj z mentoricama pobegnili v Celje, kjer so svoje veščine in sposobnosti urili na drugačen način.

Dobro uro so se potepali po samem mestnem jedru, kjer jih je čakala prav posebna uganka, Alfredova uganka. Vsi poznamo slavnega Alfreda Nobela, švedskega industrialca in izumitelja dinamita. Morda pa ne ve vsak, da je imel v času svojega življenja posebno povezavo s Celjem. Našim učencem je uspelo razrešiti uganko in dokazati, da so vredni revolucionarnega Alfredovega odkritja, ki bo za vedno spremenil pogled na svet.

V nadaljevanju pa smo našli odličen način, kako se v tem vročem dnevu ohladiti – podali smo se v klet Knežjega dvora na arheološko razstavišče Celeia – mesto pod mestom. Bilo je zanimivo, poučno in izkustveno.

Mentorici: Lidija Kotnik Klaužer in Klavdija Namurš

 

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)