Četrtošolci smo šli na obisk na občinsko upravo in si ogledali občinsko središče. Najprej nas je sprejela gospa Polona Zakošek, nas peljala k županji Milenci Krajnc, ki nam je veliko povedala o delovanju občine in njenih nalogah.
V sejni sobi smo izvedeli, kakšno delo imajo občinski svetniki. Razveselila nas je novica, da so v Sloveniji lani zašili 212 grbov vseh slovenskih občin in s tem dosežkom smo postavili nov Guinnessov rekord. V dar smo prejeli reklamni material, kuli in nekaj sladkega.
Z minibusom smo se zapeljali še po Kozjem, si ogledali kulturno-zgodovinske spomenike, se pogovorili o različnih ustanovah in si ogledali nov prizidek vrtca ter gradbišče, kjer nastaja dom za starostnike.
Najbolj pa nas je navdušil stekleni zmaj, ki stoji v krožišču. Velik je kar 4 metre in pol in simbolizira »modrino, čistost in moč«.

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)