V ponedeljek, 22. maja 2023, smo se udeležili zaključne prireditve ob letošnji Bralni znački. Odpeljali smo se v Bistrico ob Sotli, kjer nas je v Kulturnem domu s svojim obiskom počastil pisatelj Žiga X. Gombač. V nastopu je povedal več svojih “resničnih” dogodivščin, tudi o tem, kakšne ovire je ta dan srečal na poti iz Ljubljane, kjer živi, na Kozjansko. Na vprašanja, kako si izmisli zgodbe, je povedal, da zgodbe najdejo njega, da je za zgodbe vedno pravi čas, da piše za male in velike ter da piše tudi pesmi (vendar te niso tako poznane, saj jih ne objavlja). Učenci obeh šol, OŠ Lesično in OŠ Bistrica ob Sotli, so ob zaključku postavili mnogo vprašanj, na katere je avtor pozorno odgovarjal.

 

Letošnjo Bralno značko je na OŠ Lesično opravilo 65 učenk in učencev pod mentorstvom 7 učiteljic.

 
Lučka Palir
(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)