Drugo srečanje v projektu je za učence 5. razreda in njihove starše minilo v razmišljanju,
kako so pomembne naše babice in zakaj jih imamo radi.

V pesmi Jaz sem ti smo našli bližino vnuka in babice. Babico kličemo z različnimi imeni, najpogostejša so babica, babi, stara mama.

Zapisali smo sporočila pesmi:
Babica za lahko noč: Babico ima rad, k njej se stisne, ker si vzame čas, bere zgodbe.
Cenetova prodajalna zelenjave: Govori o tem, kaj vse lahko pridelamo v neumitih ušesih. Prodajalna ne potrebuje vrat in pulta. Takšna zelenjava je ekološka in zdrava, nima visoke cene, ker jo prideluje Cene.
Kako bi bilo: Pesem se sprašuje, kako bi bilo, če bi bili najprej stari in nato mladi, vendar pesnik ugotovi, da je najbolje tako, kot je.

Poleg babice v pesmih srečamo še druge osebe, na primer poštarja (zaupljiv, potrpežljiv, skrben, prijazen, vljuden, radodaren in optimističen), mamo (se kar naprej jezi na svojega otroka, atu je nalašč pohodila očala in se mu za to opravičila, rada se pogovarja z otrokom), Andraža (nagajiv, poreden in igriv otrok, ki veliko sanja in ni razumel razlike med internetom in internatom).

Družinski člani imajo razdeljene domače obveznosti. Naši učenci naštevajo, da doma:
– pospravljajo posteljo
– posesajo sobo
– obrišejo mizo
– pripravijo mizo za kosilo
– brišejo posodo
– obešajo perilo
– zlagajo posodo iz pomivalnega stroja
– zalivajo rože in jagode
– pometajo
– pospravijo posodo
– zložijo oblačila
– hranijo živino
– kosijo
– kurijo
– hranijo mačke
– odnašajo smeti
– pospravijo umazano perilo
– zvečer zaklenejo vrata

Babice so zakladnice modrosti. Pametne nasvete prenašajo na svoje otroke. Starši nekatere dobro poznajo in jih delijo z nami:
Vzemi si čas za otroka. Prehitro odraste (in gre od doma).
Čas z otrokom je najboljša naložba, ki se obrestuje. Umazana posoda in razmetano perilo bo počakalo.
Dobro se z dobrim vrača.
Uživaj dobro in kvalitetno hrano. Vsega ni potrebno kupiti.

Udeleženci so povedali, da so brali skupaj, knjiga jim je bila všeč.

Lučka Palir, mentorica