Učenci od 6. do 9. razreda so v četrtek, 16. 2. 2023, skupaj z več kot 20.000 ostalimi slovenskimi osnovnošolci sodelovali pri reševanju največjega spletnega kviza. Pri tem so osvojili nova znanja na področju varne rabe interneta, hkrati pa sodelovali pri podiranju Guinnessovega rekorda. Ekipa Varni internet je v sodelovanju z A1 Slovenija v mesecu varne uporabe interneta (februar 2023) organizirala vseslovenski spletni kviz, kjer želijo učence osnovnih šol še dodatno ozavestiti o pomenu varne in odgovorne uporabe spleta. Učenci so se preko spletnih učilnic seznanili z gradivi na teme: digitalno državljanstvo, digitalne sledi, digitalni ugled, spletna varnost in družbena omrežja in se pripravljali na kviz. 
Kviz je potekal prek spleta, skozi kviz pa jih je vodil stand up komik in voditelj Sašo Stare, ki je poučnim vsebinam dodal kanček humorja in poskrbel, da si bodo otroci naučeno tudi zapomnili.

Vsem udeležencem čestitamo za izkazano znanje in dosežen rekord.

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)