V šolskem letu 2022/23 je tema otroškega šolskega parlamenta Duševno zdravje otrok in mladihV ta namen smo se na OŠ Lesično prijavili na akcijo, ki jo je razpisala ZPMS. Na šolo je prispela Tomova torba z materialom za izvedbo delavnic od 4. do 9. razreda. Razredničarke so  na oddelčnih razrednih urah predstavile Tom telefon. Skupaj so pojasnili slogan “Odgovor je pogovor” in svojo razlago zabeležili v potujoči zvezek. Učenci so bili kreativni in odgovorno pristopili k delu. Če so želeli anonimno postaviti vprašanja ali dobiti odgovore na določeno temo, so jih napisali na listke in jih dali v posebej priloženo vrečko. Vse anonimno podane zapise otrok vseh sodelujočih šol bodo na TOM telefonu pregledali in o najpogostejših tematikah pripravili spletne objave. V sodelovanju z Nogometno zvezo Slovenije bodo za zaključek akcije en razred v vsaki od 12 regij nagradili za najbolj izvirno razlago TOM-ovega slogana »Odgovor je pogovor«.

Mentorica šolskega parlamenta:

Liljana Cerar