V petek, 3. 6. 2022, so se učenci od 7. do 9. razreda odpravili na interdisciplinarno ekskurzijo na avstrijsko Koroško.

Ekskurzijo so začeli pri kraju Otok ob južnem bregu Vrbskega jezera, kjer so si ogledali cerkev, ki je odigrala pomembno vlogo pri pokristjanjevanju naših prednikov Karantancev. Na Gosposvetskem polju so si najprej ogledali Vojvodski prestol, nato pa cerkev Gospe svete.

Sledil je sprehod po Celovcu. Ogledali so si Stari in Novi trg, Zmajev vodnjak, mestno hišo in doživeli utrip glavnega mesta avstrijske dežele Koroške. V grbovni dvorani Koroškega deželnega muzeja so si ogledali knežji kamen, ki je bil simbol politične moči v času Karantanije, saj je na njem potekalo ustoličevanje knezov. Čeprav je bil obstoj Karantanije kratek, je pomembno vplival na narodno zavest in ima zato simbolni pomen. Upodobljen je na evrskem kovancu za 2 centa.

Dan so zaključili v Minimundusu, parku z več kot 160 miniaturnimi arhitekturnimi spomeniki iz celega sveta.

Vabljeni k ogledu utrinkov. 

Vodja interdisciplinarne ekskurzije: Lidija Kotnik Klaužer, prof. in mag.

 

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)