Bodi prijazen in dober, kadarkoli je to mogoče. In vedno je mogoče.”

Dalai Lama

Spoštovani učenci, starši, zaposleni!

Izrazimo solidarnost z Ukrajino. Ker nam je mar, si ne smemo zatiskati oči pred vojnim dogajanjem v Ukrajini, zato skušajmo pomagati po svojih močeh. Za tamkajšnje otroke in njihove družine lahko vsi skupaj pomagamo in izkažemo solidarnost v okviru akcije, v katero se vključujemo kot šola z učitelji in ostalimi zaposlenimi ter učenci.

Solidarnost z Ukrajino lahko izkažemo z zbiralno akcijo, ki bo potekala na OŠ Lesično, od četrtka, 10. 3. 2022, do četrtka, 17. 3. 2022.

Zbirali bomo:

–       suho hrano z daljšim rokom uporabe (energijske ploščice, suho sadje, oreščke, konzervirano hrano, testenine, instant žita, čaj, kava, sladkarije);

–       odeje, rjuhe in brisače;

–       sredstva za nego in higieno (milo, geli za tuširanje, šamponi, zobna pasta), plenice, papirnate brisače …

Darovano lahko učenci prinesejo na šolo in oddajo v gospodinjsko učilnico.

V petek popoldne se bodo zbrane potrebščine odpeljale naprej z dobrim namenom v smeri Ukrajine. Hvala vnaprej za vsako podarjeno stvar.

Akcija poteka v sodelovanju z Območno obrtno-podjetniško  zbornico Šmarje pri Jelšah, za pomoč pri odvozu zbranega se jim iskreno zahvaljujemo.

Učenci in zaposleni OŠ Lesično z ravnateljico Matejo Koprivc Polutnik