Spoštovani starši šestošolcev, sedmošolcev in osmošolcev!

S 3. 6. 2020 učenci 6., 7. in 8. razreda  zaključijo s poukom na daljavo in nadaljujejo pouk v šoli. Po tolikem času se verjetno veselijo prihoda v šolo in ponovnega srečanja z učitelji in sošolci. Zavedamo se, da je za učence in starše šola zelo pomembna. V tem času se je pokazalo, da učenje na daljavo ne more nadomestiti učiteljeve razlage v razredu, še manj pa zelo potrebnih socialnih stikov.

Priporočamo, da pridejo učenci v šolo peš, z individualnim prevozom ali s šolskim prevozom. Na avtobusu in minibusu uporabljajo zaščitno masko, ruto ali šal (zaščita preko nosu in ust) in sedijo na dodeljenih sedežih.

Pred prihodom vam želimo podati osnovne informacije:

 • V šolo pridejo samo zdravi učenci.
 • Prvi dan prinesejo v šolo podpisano izjavo.
 • Priporočamo individualni prevoz.
 • Organiziran je šolski prevoz (vozila bosta šolski avtobus in minibus) v skladu s priporočili NIJZ, učenci vozači nosijo maske ali zaščito, ki prekrije nos in usta. Nov vozni red je na spletni strani šole.
 • Učenci vstopajo v šolo v razdalji 1,5 m, šestošolci in osmošolci pri glavnem vhodu, sedmošolci pa pri stranskem vhodu.
 • Zjutraj sprejme učence dežurni učitelj, ki jih pospremi do prostora, kjer bodo odložili čevlje in se preobuli v copate, nato odidejo v matične učilnice – 6. razred bo v učilnici za glasbeno umetnost. Vsak dan sedijo na istem mestu.
 • Ob prihodu si umijejo in razkužijo roke.
 • Pouk pričnemo ob 7.50, trajal bo večinoma pet ali šest šolskih ur, nato odidejo z avtobusi domov.
 • Po otroke prihajajte točno, če pridete starši sami po nje. Učenci se pred šolo ne zadržujejo. V primeru morebitne zamude sporočite v tajništvo: 03 8002700 ali 03 8002706.
 • Učenci naj prihajajo v šolo športno oblečeni, saj bodo veliko zunaj. S seboj naj imajo (po potrebi) dodatna oblačila v primeru, da bi jih zeblo, ker se bodo učilnice pogosteje prezračevale.
 • Pouk se bo izvajal tudi zunaj na točno določenih zbirnih točkah.
 • Starši vstopate v šolo samo s predhodno najavo.
 • Učenci prinesejo v šolo šolske potrebščine po urniku in copate.
 • Učenci si šolskih potrebščin ne izposojajo.
 • V šoli bo poskrbljeno za prehrano po prijavah, dodatno dobijo sadje.

Spoštovani šestošolci, sedmošolci in osmošolci! V šoli je vse pripravljeno za vas. Vsi skupaj bomo poskrbeli, da se bomo držali zdravstvenih priporočil, da bomo preprečevali širjenje virusa. Verjamemo, da nam bo uspelo.

Učitelji se že veselimo srečanja z vami.   

Razredničarke: Milena Grobelšek, Urška Žnideršič Golež in Lidija Kotnik Klaužer

 

Ravnateljica: Irena Krajnc

(Skupno 97 obiskov, današnjih obiskov 1)