1. 5. 2019 je v Posotelju potekala akcija postavljanja oznak visokih voda, ki sta jo organizirali Komisija za hidrogeografijo, ki deluje v okviru Zveze geografov Slovenije in Agencija Republike Slovenije za okolje. Namen akcije je ozaveščanje prebivalstva o poplavnih območjih rek ter opominjanje na dejstvo, da voda občasno potrebuje svoj prostor. Visoke vode in občasna razlivanja na poplavno ravnico so namreč naravni pojav, ki ga ni mogoče povsem preprečiti, zaradi podnebnih sprememb pa postaja vse pogostejši.

Predstavniki Komisije za hidrogeografijo in Agencije Republike Slovenije za okolje so eno izmed oznak namestili na stavbo Marketa Kašča v Lesičnem. Dogodka ob postavitvi  so se udeležili tudi učenci naše šole, ki so z zanimanjem prisluhnili strokovnjakom s področja hidrologije. Poleg učencev so dogodku prisostvovali tudi predstavniki Kozjanskega parka in občine Kozje.

(Skupno 290 obiskov, današnjih obiskov 1)