V letošnji pobudi v Tednu pisanja z roko, ki je trajal od 21. do 25. januarja, smo poseben čas namenili rokopisu. V sodobnosti, ko orodja pisanja postajajo dostopnejša kot kdajkoli prej, obenem pa so pismenost, branje in razumevanje zreducirani na za življenje najnujnejše podatke, in so dostikrat pomanjkljivi, zahteva aktivna misel še toliko več truda in napora. Pravijo, da je roka podaljšek možganov. S pisanjem z roko vključimo večji del možganov kot pri pisanju na tipkovnici. Dokazano vpliva tudi na jasno oblikovanje misli, načrtovanje in izločanje nebistvenega.
Učenci so pri pouku poleg pisanja pazili na oblikovanje pisave, pravilnost zapisanega in na estetski izgled, pa naj si bo pri oblikovanju lastnih zapiskov, pri prepisu ali pri nastajanju plakata. Pisanje na roko daje zapisu oseben pečat.

Lučka Palir

(Skupno 238 obiskov, današnjih obiskov 1)