Letošnje bralno leto smo okronali z obiskom priznane in vsestranske ustvarjalke Anje Štefan.

Pisateljica je nastopila za mlajše in starejše učence. Z umirjenim in vrhunskim pripovedovalnim slogom nas je pritegnila k pozornemu poslušanju. Popeljala nas je v deželo pravljic, od Slovenije, preko Afrike, do Azije in nazaj. Najmlajši učenci, ki dobro poznajo več njenih pesmi, so z njo tudi zapeli. Starejšim je povedala o svojem zbiralskem delu, pri katerem išče, zapisuje in ohranja rokopise ljudskega izročila naših prednikov. Gospa Štefan je tudi letošnja ambasadorka v letu kulturne dediščine.
Učenci so o zaključku povedali, da jim je bilo všeč in si želijo še več takšnih dogodkov. Pisateljica je podelila avtograme. Čestitala je zlatim bralkam in bralcem. Ob poslušanju in ogledu njenih del za otroke je srečanje kar prehitro minilo.
Lučka Palir Mavrič, mentorica BZ
(Skupno 318 obiskov, današnjih obiskov 1)