Dnevi dejavnosti povezujejo različna predmetna področja, spodbujajo našo vedoželjnost in ustvarjalnost. V različnih dejavnostih pridobivamo izkušnje in znanja. Že usvojeno teoretično znanje pa nadgradimo s praktičnim učenjem.

Šestošolci smo sredino dopoldne preživeli drugače kot po navadi. Učitelj tehnike in tehnologije je na našo šolo povabil strokovno delavko iz frizerske šole, dve dijakinji in dijaka srednje lesarske šole. Pomagali so nam izdelati igro iz lesa ter nam uredili pričeske v najrazličnejših trendih. Dejavnosti so bile zasnovane tako, da smo bili ves čas miselno in praktično aktivni ter ustvarjalni. Igra iz lesa je zelo uporabna in družabna. V igranju le-te razvijamo finomotorične spretnosti, hitrost, vztrajnost. Najpomembnejše pa je, da v igranju uživamo in se družimo s prijatelji.

Ta dan mi bo zagotovo ostal v spominu, saj sem uživala tako v delu kot v opazovanju in pridobivanju novih praktičnih znanj-

Gaja Cerar, 6.r.

OŠ Lesično

(Skupno 723 obiskov, današnjih obiskov 3)