Drugi dan so učenci zapisali…

Danes je bil torek in bil je zelo lep dan, saj smo bili cel dan zelo aktivni. Ko smo se zbudili, smo s fanti pospravili sobo. Zdelo se nam, da smo odlično pospravili. In res smo, saj smo dobili oceno 5 plus zvezdico. Taki smo bili redki, zato smo dobili nagrado. Vodja Rado nam je prikazal svoje lepo pisanje in s kaligrafsko pisavo zapisal naša imena. Dopoldne smo šli v Piran, kjer nas je ujel dež. Ogledali smo si Muzej školjk. Ko smo prispeli nazaj, smo pojedli kosilo in se igrali družabne igre. Za tem smo spoznali živali in rastline bibavičnega, priobalnega in pršnega pasu,  igrali smo odbojko in se šli kopat v toplo morje. Na koncu dneva smo imeli malo prostega časa ob obali. Dan se mi je zdel odličen in gremo še boljšim naproti. Domen Kolar

Drugi dan šole v naravi gre počasi proti koncu. Danes smo se sprehodili po Tartinijevem trgu in si pobližje ogledali cerkev sv. Jurija. Vodiči so nam povedali nekaj zanimivih podatkov in legend. Še posebej zanimiv se nam je zdel muzej školjk in fosilov. Ogledali smo si vrsto različnih školjk in polžev. Kljub dežju smo preživeli čudovit dopoldan, popoldan pa smo prisluhnili morju še z biološkega vidika. Na koncu smo se osvežili v morju, se posladkali s sladoledom in odigrali odbojko. Najboljši del dneva je bilo opazovanje morja ob misli, da imamo prečudovito naravo, ki mnogim vzame sapo. Leja Kozole

Danes smo se zbudili ob 7.15 in najprej imeli jutranjo rekreacijo. Odpravili smo se okoli velikega jezera Fiesa. Ko smo prišli v dom, smo imeli zajtrk. Potem smo se odpravili v Piran ogledat mestni trg in muzej školjk. Ko smo prispeli v dom, smo rešili učne liste, pojedli kosilo, počivali in igrali odbojko, tudi proti učencem iz druge šole. Nato smo raziskovali morsko biologijo in se kopali v morju. Po večerji smo se šli na obalo igrat razne igre in uživali v pogledu na morje. Lepo se imamo! Lara, Lana, Tia R. in Tia P.

Danes smo zjutraj šli v Piran. Kmalu je začelo deževati. Ko smo prispeli, smo šli v muzej školjk in polžev. Ko smo prišli nazaj, smo imeli kosilo. Potem smo šli poslušat o morski biologiji in se šli kopat. Najbolj si bom zapomnil, kako je v Piranu začelo deževati in je bilo “zanimivo”, saj smo bili vsi premočeni. Oskar Polšak

V Piranu smo si ogledali razne znamenitosti in veliko smo se naučili v muzeju školjk. Bili smo žalostni, ker se zaradi valov nismo mogli supati, ampak bomo to veselje prihranili za jutri. Najboljše nam je bilo na plaži, saj smo se lahko družili in se sprehajali. Neža, Larisa, Alja in Žana

V torek, 11. 6. 2024, nas je zjutraj presenetilo deževje, a kljub slabemu vremenu smo dan preživeli dobre volje. Odpravili smo se peš do Pirana in si zam ogledali muzej školjk, Tartinijev trg in cerkev sv. Jurija. Po kosilu smo imeli čas za igre. Medtem se je pokazalo sonce in smo lahko imeli učno uro biologije ob morju. Izvedeli smo veliko novega o rakih in algah. Zaradi valov smo načrtovano supanje nadomestili s kopanjem in igranjem odbojke. Proti večeru smo se odpravili proti obali. Nekateri so opazovali morje, drugi igrali nogomet, eni smo igrali odbojko, ostali pa so se pogovarjali ob kepici sladoleda. Dan je bil odličen, čeprav je na začetku kazalo slabše. Janja K., Janja I., Nadja in Nika 

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)