V petek, 16. novembra, bo na OŠ Lesično dišalo po medu in mleku.

Učenci in zaposleni na OŠ Lesično se bomo v petek, 16. novembra, ob 7.30 zbrali v jedilnici šole pri  tradicionalnem slovenskem zajtrku.  Ob Dneva slovenske hrane, ki ga obeležujemo tretji petek v novembru, si bomo na kruh namazali maslo in med, zraven popili skodelico lokalnega domačega mleka in zagriznili v jabolko. Vsi skupaj bomo v jesensko obarvani jedilnici ozavestili pomen zajtrka in prehranjevanja s hrano iz lokalnega okolja.

Otroški in mladinski pevski zbor bo ob instrumentalni spremljavi devetošolcev zapel vsem dobro poznano pesem Čebelar, ansambla Lojzeta Slaka.

Ta dan bomo obogatili s predavanjem ge. Anite Čebular, z Razvojne agencije Sotla, ki bo v sklopu projekta »Jem drugače, jem domače«, izvedla delavnici na temo lokalne samooskrbe, pomena hrane, uporabe hrane …

Na ta dan za učence ne bo organiziranega šolskega zajtrka, saj se bomo vsi posladkali z medenim.