Kot je že v navadi, je tudi v letošnjem šolskem letu učence tretjega razreda pričakalo novo doživetje. Bili so sprejeti med mlade prostovoljce, postali so Mladi člani Rdečega križa. Obiskala jih je predsednica KO RK gospa Marta Bostner. Ob pomoči prostovoljke gospe Oprešnik je predstavila dejavnosti RK širom Slovenije, po svetu ter v kraju Lesično. Srečanje je otvorila učenka Klara s svojim sestavkom o dobrodelni organizaciji. Otroci so povedali, da jim aktivnosti te organizacije niso tuje, saj v njih sodelujejo tudi njihove babice, dedki, starši in znanci, ali pa poznajo koga, ki je kdaj potreboval pomoč. Veliko zanimanje so pokazali za postopek krvodajalstva. Nase so bili ponosni, da lahko kljub svojim mladim letom pomagajo sočloveku, včasih s prijazno besedo ali majhnim prostovoljnim opravilom.

Sklenili smo s povabilom na stojnico Drobtinice, na kateri se bodo zbirala sredstva za potrebe učencev naše šole.
Mentorica dejavnosti RK: Lučka Palir Mavrič
(Skupno 492 obiskov, današnjih obiskov 1)