Na šoli je bilo srečanje otroškega parlamenta, ki v letošnjem šolskem letu poteka na temo “Šolstvo in šolski sistem”. Predaval nam je Andrej Pešec. Predavanja so se udeležili učenci nižjih in višjih razredov ter se z aktivnim sodelovanjem vključevali v pogovor o šolstvu, šoli, družbi, medsebojnih odnosih, znanju, vztrajnosti in načrtih za življenje.
Gospod Pešec nas je spodbudil k razmišljanju o sebi in svojih potrebah, o tem, kako lahko vplivamo na to, kar želimo postati, ali štejejo le ocene in točke. Učenci so povedali, kakšno šolo bi si želeli. Starejši učenci, ki razmišljajo že o svoji poklicni poti, so kritično ocenili stanje na področju šolstva, debatirali o prednostih in slabostih šolskega sistema, kot ga vsakodnevno doživljajo na lastni koži.

Lučka Palir Mavrič, mentorica SUŠ in OP

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)