Na dan slovenske hrane, ki ga obeležujemo vsak tretji petek v novembru, smo tudi letos, 19. novembra 2021, na šoli že enajstič izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk.

Učenci in zaposleni na OŠ Lesično smo si zjutraj na kruh namazali maslo in med, zraven popili skodelico lokalnega domačega mleka in zagriznili v jabolko. Vsi skupaj smo tako v jesensko obarvani jedilnici ozavestili pomen zajtrka.

Glavni namen dneva slovenske hrane pa je tudi poudarjanje v Sloveniji pridelane hrane, ki smo ji na ta dan nameni dodatno pozornost. Zato smo na šolo povabili gospo Katjo Sinkovič, ki je učencem prikazala predelavo mleka v zdrave in okusne mlečne izdelke ter ponudila nov jogurt s pridihom zimske pravljice.